Tijekom siječnja 2010. godine u organizaciji Centra za profesionalni razvoj, Društva za psihološku pomoć, u Termama Jezerčica održana je edukacija na temu unaprjeđenja međusektorske suradnje u suzbijanju obiteljskog nasilja na kojoj su sudjelovali predstavnici policije, socijalnih i pravosudnih institucija koje se bave rečenom problematikom na području Krapinsko-zagorske županije. Bila je to prilika da se među sudionicima edukacije s područja grada Krapine i okolnih općina ideja izgovori malo glasnije i da se tom prilikom čuje pozitivan odjek svih predstavnika.
Stoga je 22. veljače 2010. u prostorijama Policijske postaje Krapina u organizaciji PP Krapina i Obiteljskog centra Krapinsko-zagorske županije održan inicijalan sastanak na kojeg su pozvani i na kojem su u većoj mjeri i sudjelovali i predstavnici svih socijalnih, pravosudnih, odgojno-obrazovnih i zdravstvenih institucija koje se bave tom problematikom. Tom prilikom za jednim stolom susreli su se predstavnici PP Krapina, Obiteljskog centra Krapinsko-zagorske županije, Centra za socijalnu skrb Krapina, Općinskog suda u Krapini, Prekršajnog suda u Krapini, Općinskog državnog odvjetništva u Krapini, svih šest osnovnih škola, Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije i Centra za prevenciju i izvanbolničko liječenje Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije.
Na sastanku je pokrenuta inicijativa osnivanja tima u kojem bi sudjelovali predstavnici svih spomenutih institucija, koju su svi sudionici pozdravili i prihvatili kao nužnost u daljnjem radu. Tako je nastao Koordinacijski tim za rad na prevenciji neprihvatljivih oblika ponašanja među djecom i u obitelji za područje grada Krapine i okolnih općina: Radoboj, Jesenje, Petrovsko i Đurmanec.
Svrha osnivanja tog tima je stvaranje jednog pozitivnog ozračja u kojem će se okupiti predstavnici svih institucija koje se bave djecom i mladima, neprihvatljivim oblicima ponašanja djece i mladih ili na njihovu štetu, kao i neprihvatljivih ponašanja u obitelji. Tako će predstavnici tih institucija dobiti priliku da se međusobno upoznaju, jedni drugima objasne mogućnosti i očekivanja u njihovu radu. Premda se i u dosadašnjem radu velika većina tih stručnjaka međusobno susretala i surađivala, ovo je prilika da se to međusobno poznavanje i zajednička suradnja još više proširi radi bržeg i učinkovitijeg postizanja zajedničkog cilja.
Takvim timskim radom nastojat će se postići veća protočnost informacija između različitih struka koje se, u stvari, bave istim problemom, te njihov zajednički multidisciplinarni rad na problemu. Temeljem toga postići će se brže i kvalitetnije rješavanje problema i postizanja zajedničkog cilja, a to je detektiranje, procesuiranje i prevencija svih oblika neprihvatljivih ponašanja djece i mladih, ili na njihovu štetu, među članovima određene obitelji, a samim time naravno i zaštita žrtve takvog ponašanja.
Važno je napomenuti kako je opisani događaj još samo jedan stvarni pokazatelj razvoja policije u jednu instituciju koja se otvara i pokreće suradnju s drugim državnim institucijama u cilju poboljšanja svog rada.