Memorijal bojnik Davor Jović – prvi za Hrvatsku 2023.

• Slika

Krunoslav Ivanušec iz Interventne jedinice policije Policijske uprave krapinsko-zagorske na natjecanju ponovo postigao odličan rezultat

Jučer, 1. svibnja 2023. godine,  na stazi dugoj 36 kilometara, od starta u Pakracu, do cilja u Okučanima, održano je natjecanje za najspremnijeg pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske - „Memorijal bojnik Davor Jović – Prvi za Hrvatsku 2023.“.

Na natjecanju sudjelovalo je 84 natjecatelja i to 42 pripadnika OSRH, 10 pripadnika MUP-a RH, a 32 su bili natjecatelji oružanih snaga savezničkih i partnerskih zemalja: Bosne i Hercegovine, Češke, Estonije, Francuske, Kosova, Litve, Poljske, Rumunjske, Slovenije, Španjolske i SAD.

Natjecatelji su morali savladati osam različitih radnih točaka, tijekom prolaska staze nosili su obaveznu opremu i naoružanje težine 20 kilograma, a njih 77 uspjelo je završiti zahtjevnu utrku.

Odličan rezultat za najspremnijeg vojnika postigao je ponovo i ove godine policijski službenik Policijske uprave krapinsko-zagorske, pripadnik Interventne jedinice policije Krunoslav Ivanušec, koji je osvojio visoko peto mjesto u kategoriji pripadnika MUP-a, u cilju pozvonivši zvonom i pozdravljajući hrvatsku zastavu.